A Párbeszéd Magyarországért nagyon fontosnak tartja, hogy az állatok jóléte védelmében folyamatosan oktassuk a felelős állattartás alapjait az iskolákban. Meggyőződésem, hogy a magyar állatvédelem mindaddig szélmalomharc lesz, amíg nem nő fel egy olyan generáció, amely számára az állatvédelem és az állatjólét természetes.
Mind a bűnmegelőzés, mind az érdekvédelem, mind az állatjólét szempontjából elengedhetetlen, hogy az iskolákban a tantervbe építve állatvédelemmel, állatjóléttel, hobbiállat-tartással, etikus állattenyésztéssel kapcsolatos foglalkozásokat szervezzünk. Ez állami feladat.
Állami feladat az a munka is, amit most erőn felül a civil állatvédők végeznek – az ebtelepek működtetését az állam az önkormányzatokra hárítja, az állatok kihozatalát a telepekről viszont az állatvédők végzik. Azok az állatvédők, akik elhivatottságból, erejükön felül, gyakran magukat kizsigerelve mentik az állatokat, és akiket a mostani gazdasági helyzet, az üzemanyagárak, a rezsi emelkedése és az élelmiszerárak, ezzel az állateledelek ára is elképesztő módon nehéz helyzetbe hozza őket.
Követeljük, hogy az állam végre tegye a dolgát, ezért a Párbeszéd Magyarországgal beadunk egy törvényjavaslatot, hogy a magánszemélyek ne csak az adó egy százalékáról, hanem akár két civil szervezet számára, kétszer egy százalékról rendelkezhessenek, így több szervezet kaphatna támogatást.
A képek az ÁRMO ÁLLATRENDŐRSÉGET MAGYARORSZÁGNAK demonstrációján készültek, ahol Temesvári Szilvia, a Párbeszéd VII. kerületi alpolgármestere is felszólalt.
„Büszkén mondhattam el a résztvevőknek, hogy a kedvezményes, illetve rászorulók részére ingyenes ivartalanításon túl a budapesti kerületek közül elsőként nálunk, Terézvárosban lett ingyenes, illetve kedvezményes az állatok oltása. Ez azonban csak egy lépés, és nem helyettesíti a szisztematikus állatvédelmet, ami az állam feladata.”
Fotó: Gallov Adrienne